Wskazówki i odpowiedzi od Zespołu Sellizer

Aleksandra Zaborowska
Written by Aleksandra Zaborowska

Kontakty i Firmy

Poznaj możliwości modułów Kontakty i Firmy


Kontakty i Firmy to dwa moduły w Sellizerze, które pozwalają Ci na tworzenie książki kontaktowej odbiorców Twoich ofert i bazy firm oraz trzymanie najważniejszych informacji dotyczących ich aktywności w jednym miejscu.

Sprawdź nasz krótki przewodnik, z którego dowiesz się więcej na temat ich wykorzystania oraz w jaki sposób usprawnią Twoją pracę!

Dodawanie nowego kontaktu

Nowy kontakt możesz dodać na dwa sposoby:

  1. Przejdź do zakładki Kontakty a następnie kliknij przycisk Dodaj kontakt. Podaj e-mail i nazwę kontaktu - to pola wymagane. Oprócz nich, dodatkowo możesz dodać dane adresowe czy notatkę z ważnymi informacjami.


 2. Podczas uzupełniania danych do wysyłki oferty wprowadź adres e-mail odbiorcy oferty, a następnie nazwę kontaktu - to pola wymagane. Gdy wyślesz ofertę, system automatycznie doda nowego odbiorcę do Twojej bazy kontaktów. Dodatkowe informacje możesz uzupełnić później w ramach edycji danego kontaktu.

Dodawanie nowej firmy

  1. Przejdź do zakładki Firmy a następnie kliknij przycisk Dodaj firmę,
  2. Oprócz nazwy firmy, dodaj też osobę kontaktową wybierając ją z listy Twoich kontaktów. Gdy skorzystasz z opcji wysłania oferty do firmy, dana osoba kontaktowa zostanie automatycznie uzupełniona jako odbiorca oferty.

Pozostałe, nieobowiązkowe dane możesz uzupełnić później, w ramach edycji danej firmy.

Wysyłka ofert bezpośrednio z modułów Kontakty i Firmy

Oferty możesz także wysyłać bezpośrednio z modułów Kontakty i Firmy.


W tym celu przejdź do zakładki Kontakty i odszukaj, a następnie wybierz osobę, do której chcesz wysłać ofertę lub inny dokument. System przekieruje Cię do kreatora (oferty), gdzie uzupełnisz już tylko tytuł i treść wiadomości oraz wybierzesz sposób wysyłki - i gotowe!


Jeśli chcesz, ofertę możesz też wysłać bezpośrednio z modułu Firmy. Jeśli dodając firmę podałeś też osobę kontaktową, to właśnie jej dane jako odbiorcy oferty zostaną automatycznie uzupełnione podczas tworzenia oferty do wysłania.

Dodatkowe informacje, jakie możesz sprawdzić w modułach Kontakty i Firmy

Zarówno w module Kontakty, jak i Firmy możesz sprawdzić dodatkowe informacje dotyczące osób lub firm. Są one podzielone na 3 sekcje:

  1. Aktywności - spis wszystkich Twoich ofert wysłanych do danego kontaktu lub firmy z rozpisanymi chronologicznie aktywnościami odbiorcy na ofercie,
  2. Oferty - zebrane w jednym miejscu wszystkie oferty, które zostały wysłane do danego kontaktu lub firmy wraz z bezpośrednim dostępem do ich statystyk,
  3. Notatka - gdzie możesz zapisać dodatkowe, ważne dla Ciebie informacje.

Categories: